FOTO: Bolevák a Ostende v novém. Přibudou stromy i lavičky, pláž bude větší

Rekultivace okolí Boleveckého rybníka se má dotknout nejen pobytové louky, ale i pláže, které se mají rozšířit. Zdroj: Magistrát města Plzně

11.07.2019
Stále více vyhledávaná rekreační oblast u plzeňských Boleveckých rybníků se má změnit. Komfortnější podmínky pro návštěvníky mají zajistit například rozšíření pláže, nebo nahrazení starých budov.

V horkých letních dnech málokdo nezamíří k vodě. Plzeňští obyvatelé využívají stále více oblasti Velkého Boleveckého rybníku, která má nyní projít změnami. Již nyní se mohou návštěvníci těšit na novou podobu největší pláže Velkého Boleveckého rybníku a okolí Ostende. V rámci rekultivace má město vysadit stromy, vybudovat hřiště pro plážový volejbal a pro děti. Město počítá také s rozšířením samotné pláže a louky.

„Revitalizace Ostende vychází ze současné podoby. Studie navrhuje vytvořit místo s kvalitními přírodními plochami a plochami pro rekreaci a sport místních obyvatel i návštěvníků z jiných částí města,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

S loukou se změní i terasy, které jsou dle studie navrženy jako schody umožňující pohodlnější přístup k vodě a jako místo pro odpočinek a posezení s výhledem na rybník.

„Na ně by pak navazovalo nové pontonové molo, které by na rozdíl od toho současného umělo reagovat na změny výšky hladiny rybníka,“ řekla ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Součástí obnovy a nového pláště této lokality má být i výměna starých budov za nové. Stát zde mají nové převlékárny, sprchy a občerstvení. Zlepšit se tak má dle studie, kterou schválila Rada města Plzně zázemí návštěvníků a rozšířit nabídka služeb.

„Doplnit se mají lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Celý prostor bychom chtěli provázat sítí cest s dostatečným prostorem pro chodce i cyklisty,“ řekl architekt Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Josef Váně.

Úpravy neminou ani pláž pod Bílou Horou a okolí. Současný stánek s občerstvením má nahradit nový s toaletami. „Okolí stánku by doplnila nová terasa s výhledem na Velký i Malý bolevecký rybník,“ řekla Adriana Jarošová, mluvčí Plzně.

Bolevecký rybník, ve zkratce nazývaný Bolevák, je součástí Bolevecké rybniční soustavy, z níž je největší, velikostí dosahuje 53 hektarů. Vystaven byl již roku 1460 a patří mezi nejstarší dochované rybníky v Plzeňském kraji. V jeho okolí bylo v roce 1921 zřízené jako výletní místo Ostende. Lidé jej využívají zejména pro rekreaci a vodní sporty.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Bolevecký rybník,Plzeň

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Řidičák má letos vyměnit 269 tisíc lidí. Těm, co to nestihnou, hrozí pokuta

  08.09.2019
  Řidičský průkaz má letos vyměnit 269 tisíc řidičů. Těm zbývá do konce kalendářního roku čtyři měsíce,...

  Kovy v Plzni mají svůj kontejner. Město rozšířilo škálu tříděných odpadů

  23.08.2019
  Plzeň po městě rozmístilo osm nových kontejnerů na kovy. Lidé tak mohou nasbírat víc, jak loňských 400...

  FOTO: Secesní kavárně se vrátí dávný šmrnc. Provoní ji kávy z celého světa

  09.08.2019
  Secesní kavárnu Měšťanské besedy v Plzni, která je od roku 1994 kulturní památkou, čekají úpravy. Rekonstrukce...

  Smrk, jedle nebo douglaska? Plzeň hledá letošní vánoční strom

  08.08.2019
  Za skoro pět měsíců budou Vánoce. A v Plzni už nyní hledají svůj vánoční strom pro náměstí Republiky....

  OBRAZEM: Nový most pro tramvaje váží 350 tun a sune se po kolejích na místo určení

  02.07.2019
  Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý...

  Nepopulárním "botičkám" v Plzni odzvonilo. Kdo nezaplatí parkování, dostane obsílku

  27.06.2019
  Zóna placeného stání A v Plzni se na čas promění na místo testování nového projektu. Ten zruší nasazování...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: