FOTO: Bolevák a Ostende v novém. Přibudou stromy i lavičky, pláž bude větší

Rekultivace okolí Boleveckého rybníka se má dotknout nejen pobytové louky, ale i pláže, které se mají rozšířit. Zdroj: Magistrát města Plzně

11.07.2019
Stále více vyhledávaná rekreační oblast u plzeňských Boleveckých rybníků se má změnit. Komfortnější podmínky pro návštěvníky mají zajistit například rozšíření pláže, nebo nahrazení starých budov.

V horkých letních dnech málokdo nezamíří k vodě. Plzeňští obyvatelé využívají stále více oblasti Velkého Boleveckého rybníku, která má nyní projít změnami. Již nyní se mohou návštěvníci těšit na novou podobu největší pláže Velkého Boleveckého rybníku a okolí Ostende. V rámci rekultivace má město vysadit stromy, vybudovat hřiště pro plážový volejbal a pro děti. Město počítá také s rozšířením samotné pláže a louky.

„Revitalizace Ostende vychází ze současné podoby. Studie navrhuje vytvořit místo s kvalitními přírodními plochami a plochami pro rekreaci a sport místních obyvatel i návštěvníků z jiných částí města,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

S loukou se změní i terasy, které jsou dle studie navrženy jako schody umožňující pohodlnější přístup k vodě a jako místo pro odpočinek a posezení s výhledem na rybník.

„Na ně by pak navazovalo nové pontonové molo, které by na rozdíl od toho současného umělo reagovat na změny výšky hladiny rybníka,“ řekla ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Součástí obnovy a nového pláště této lokality má být i výměna starých budov za nové. Stát zde mají nové převlékárny, sprchy a občerstvení. Zlepšit se tak má dle studie, kterou schválila Rada města Plzně zázemí návštěvníků a rozšířit nabídka služeb.

„Doplnit se mají lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Celý prostor bychom chtěli provázat sítí cest s dostatečným prostorem pro chodce i cyklisty,“ řekl architekt Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Josef Váně.

Úpravy neminou ani pláž pod Bílou Horou a okolí. Současný stánek s občerstvením má nahradit nový s toaletami. „Okolí stánku by doplnila nová terasa s výhledem na Velký i Malý bolevecký rybník,“ řekla Adriana Jarošová, mluvčí Plzně.

Bolevecký rybník, ve zkratce nazývaný Bolevák, je součástí Bolevecké rybniční soustavy, z níž je největší, velikostí dosahuje 53 hektarů. Vystaven byl již roku 1460 a patří mezi nejstarší dochované rybníky v Plzeňském kraji. V jeho okolí bylo v roce 1921 zřízené jako výletní místo Ostende. Lidé jej využívají zejména pro rekreaci a vodní sporty.


Autor: Lucie Pinková

V City publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Bolevecký rybník,Plzeň

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  OBRAZEM: Nový most pro tramvaje váží 350 tun a sune se po kolejích na místo určení

  02.07.2019
  Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý...

  Nepopulárním "botičkám" v Plzni odzvonilo. Kdo nezaplatí parkování, dostane obsílku

  27.06.2019
  Zóna placeného stání A v Plzni se na čas promění na místo testování nového projektu. Ten zruší nasazování...

  FOTO: Oprava hlavního tahu v Plzni se protáhne. A s ní i komplikace v dopravě

  25.06.2019
  Podle původních plánů se měli nejen řidiči 30. června dočkat částečného zprůjezdnění Studentské ulice...

  FOTO: Palubní deska uvěznila kotě, mladá žena si neporadila, tak zavolala strážníky

  12.06.2019
  K neobvyklému zásahu spěchali plzenští strážníci, které přivolala mladá žena. Do palubní desky v autě...

  FOTO: V Normandii umírali za svobodu i Češi. V Arromanches mají novou pamětní desku

  07.06.2019
  Pětasedmdesát let od vylodění v Normandii doprovází oslavy, i vzpomínky. Jejich zhmotněním je i umístění...

  Výstava popisuje cestu spojenců od vylodění v Normandii až do Plzně. Řada exponátů pochází z bojišť 2. světové války

  06.06.2019
  U příležitosti 75. výročí vylodění spojenců v Normandii je v Plzni znovu k vidění výstava připomínající...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: