Opilý řidič naboural popelnici, za rohem druhou a při parkování poničil jiné autoOpilý šofér naboural dvě popelnice, Teprve pak se rozhodl zastavit. Ilustrační foto  Plzeň
  17.07.2017

Šíře silnice nestačila opilému třiačtyřicetiletému šoférovi v Plzní. Nejprve s autem narazil do jedné popelnice a za rohem do další. Když chtěl zaparkovat, stačil ještě poškodit stojící vůz. Jak se následně ukázalo, řídil se 2,64 promile.

Třiačtyřicetiletý muž usedl v opilosti za volant a vydal se v neděli krátce po půlnoci na jízdu Plzní. Nejprve v Hřímalého ulici s autem narazil do popelnice, která stála při levé krajnici. Pak šofér odbočil doprava do Havířské ulice, kde znovu trefil popelnici, stojící mimo silnici. 

To už asi bylo i na něj moc a tak se rozhodl auto zaparkovat. Jenomže to zase neodhadl vzdálenost od stojícícho vozu, který však v ulici neměl co pohledávat.

"Zadní částí svého vozu nacouval do přední částí stojícího automobilu, které zde zaparkoval jiný hříšník v rozporu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích v protisměru," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Když následně policisté dali řidiči dýchnout, na displeji se rozsvítila hodnota 2,64 promile. Pak opilce čekal odběr krve.

"Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz, vydali mu potvrzení o zadržení a poučili ho, že po dobu zadržení řidičského průkazu nesmí řídit motorová vozidla," dodala mluvčí policie.


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Místo události: Havířská,Plzeň

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: