Cyklisté se projedou údolím Radbuzy, zelené stezky se vyhýbají frekventovaným místům  Plzeň
  09.02.2019

Dalších cyklotras se dočkají milovníci jízdních kol i třeba běhu či procházek. V údolí řeky Radbuzy by se měla vinout nová cyklostezka na úseku označeném jako Litice 2. Dále dělníci opraví polní cestu přes Mži do Křimic. Na stezky mohou vyrazit i běžci a turisté.

Nyní bude síť stezek, nazvaných Greenways, rozšířen o další dva úseky. Tím prvním bude nově budovaná cyklostezka v údolí řeky Radbuzy. „Úsek trasy Litice 2 je dlouhý 535 metrů. Náklady na projekt činí přibližně 28 milionů korun. Nejvíce finančních prostředků je vyčleněno na stavbu ocelové lávky přes řeku Radbuzu. Stavět se začne v únoru, stezka by měla být dokončena v říjnu,“ uvedl náměstek primátora Michal Vozobule.

Litická cesta momentálně začíná na sjezdu z ulice K Valše. Dále pokračuje po štěrkové cestě k jezu. Tam bude připojen nový úsek. Počítá se zde mimo jiné s vybudováním ocelové lávky.

Druhá plánovaná akce bude finančně méně nákladná. Úsek mezi Radčicemi a Křimicemi bude měřit 750 metrů a bude postaven jako takzvaná kolejová polní cesta, tedy bude složen ze dvou betonových pásů se zámkem.

Oprava přijde na pět milionů korun. „Cesta výrazně zkrátí vzdálenost mezi Radčicemi a Křimicemi, navíc jde o cestu zcela mimo frekventované komunikace,“ pochvaloval si Vozobule.

V minulém roce do systému Greenways město přispělo dvěma novými úseky o celkové délce 1,5 kilometrů.

Projekt Greenways je určen nejen cyklistům, ale také běžcům či chodcům. Podporuje bezpečný způsob dopravy do zaměstnání či do školy. Funguje zpravidla také jako alternativní dopravní spojení pro okolní lokality.


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: